≤----------EXTRA LIVE----------≥
kliknite OVDE da bi ste se registrovali i otvorili profil.

Ili

Kliknite OVDE da se prijavite ako ste se već registrovali!
-------------------------------
Ukoliko imate problema sa registracijom ili oko bilo čega drugog kliknite OVDE Pošaljite poruku i dobićete povratnu na dati imejl, u što kraćem mogućem roku.
--------------------------------
VAŽNO!!!!
POŠTO SAM JA OVDE JEDINI ADMINISTRATOR (JER NEĆE NIKO DRUGI DA BUDE) TRUDIM SE KOLKO MOGU DA ODRŽIM OVAJ FORUM. OTKAD SU OBRISALI MOJ UPLOAD TORRENT (LINK) SAJT IZGUBIO SAM VOLJU ZA RADOM JER MI JE TREBALO PUNO RADNIH SATI DA SVE TO UBACIM NA UPLOAD SAJT PA DA LINKOVE ISPREBACUJEM OVDE. SAD SAM POŠAO I NA FAKS PA ZAISTA NEMAM DOSTA VREMENA DA VODIM OVAJ FORUM. AKO NEKO ŽELI ADMINA PA DA GA VODI UMESTO MENE NEK SE JAVI U PORUKU VRLO RADO ĆU GA DATI. TOLIKO OD MENE I IZVINJAVAM SE ŠTO NISAM USPEO DA NAPRAVIM OVAJ FORUM DA BUDE SAVRŠEN I DA KORISNICI BUDU ZADOVOLJNI, KAO ŠTO SAM PLANIRAO TO DA URADIM. JOŠ JEDNOM, KO ŽELI ADMINA NEK MI SE JAVI PORUKOM.
------------------------------
Još nešto važno:
Ako gledate trailere ili gameplaye sa računara čiji je ekran manjih razmera tj manjih od 1920x1080 da bi ste videli ceo trailer trebate umanjiti stranicu dok vam trailer nestane u polje.To ćete uraditi tako što idetie ctrl- (ctrl minus) a povećate na ctrl+ (ctrl plus)
I u koliko vam ne učita odma stranicu osvežite je na F5!

Uživajte bye
Vaš administrator!
≤----------EXTRA LIVE----------≥

Download Movie,Games And programs ! Free all! najnoviji filmovi i igrice za download,takođe ima i programa,po narudzbini i prevodi uz filmove a takođe po narudzbini.

You are not connected. Please login or register

Amerika i dalje na "ledenom udaru"

Go down  Порука [Страна 1 of 1]

*T_ig@r*

Co-Administrator
Co-Administrator
Zbog "ledenog vrtloga" otkazano je hiljade letova i zatvorene su škole i mnogi objekti zatvoreni, a čak polovina populacije SAD je pod upozorenjem zbog hladnoće.

U ponedeljak su izmerene rekordno niske temeperature - u Čikagu minus 27 Celzijusovih, u Fort Vejnu, u Indijani, bilo je minus 25, a u području Oklahome i Teksasa, zbog jakog vetra čak minus 40 stepeni.

Kako javlja BBC, u nekim gradovima je bukvalno preko noći zabeležena razlika u temperaturi od čak 45 stepeni, nakon neuobičajeno toplih dana za ovo doba godine.

Prema zvaničnim informacijama, ledeni talas je zasad odgovoran za 16 smrti u SAD.

Zbog ekstremne hladnoće i jakog vetra u zoološkom vrtu u Čikagu su čak i svog jedinog polarnog medveda prebacili u zatvorene prostorije.

U Indijani se vlasti bore sa jakim vetrovima, ledom i snežnim prekrivačem od 30 centimetara, što je primoralo stanovništvo da ostane kod kuća.

Više od 30.000 potrošača u Indijani ostalo je bez struje u ponedeljak uveče, a uprkos radovima koji su u toku radi vraćanja struje, zvaničnici su upozorili da bi neka domaćinstva mogla da budu u mraku i hladnoći danima.

Gradonačelnik Indijanapolisa Greg Balard naložio je da škole i poslovni objekti ostanu zatvoreni zbog nevremena u ponedeljak i u utorak.

"U roku od 10 minuta možete biti mrtvi ako nemate odgovarajuću odeću", rekao je gradonačelnik Indijanapolisa.

Hladan vazduh pogodio je od danas istok i jug SAD, gde su predviđene temperature od minus 24 stepena u Baltimoru, minus 23 stepena u Atlanti i minus 17 u Džordžiji.

Meteorolozi su saopštili da oko 187 miliona ljudi može da oseti efekte "polarnog vorteksa", stalnog ciklona prisutnog blizu pola, koji sve manje uspeva da zaustavi masu hladnog i vlažnog vazduha s Arktika, te se ona širi na niže geografske širine.

U ponedeljak je aviokompanija Džetblu ervejz obustavio sve letove u i iz Njujorka i Bostona, dok jutros planira da održi neke letove.

Prema prognozama, temperature će na Srednjem zapadu od srede rasti, pa se tako u sredu u Indijanapolisu očekuju minis tri stepena Celzijusovih.

U Kanadi su temperature u velikim podučjim pokrajina Saskačevan i Manitoba u ponedeljak iznosile blizu ili ispod 30 stepeni Celzijusovih, a zbog oštrih vetrova hladnoća je merena temperaturom i do minus 40 stepeni.

U Njufaundlendu je oko 5.000 domaćinstava ostalo bez električne energije ovih dana.

B92

Погледај профил корисника http://extralive.forumsc.net

Назад на врх  Порука [Страна 1 of 1]